За Коневъдство

Тялото е здраво с дълбок и широк гръден кош. Гърбът и поясницата са къси до средно дълги, задният пояс е добре замускулен. Крайниците са здрави, добре замускулени с ре­лефно очертани стави и добре изразени сухожилия, и с добре оформени и здрави копита.

Според информацията, качена на сайта на Министерството на земеделието и горите, най-популярните сред тях са: Арабска порода, Чистокръвна английска порода, Източнобългарска порода, Дунавска порода, Плевенска порода, Тракененска порода, Хановерска порода, Рисисти породи, Тежковозни породи, Шотландско пони, Хафлингер, Аборигенни породи – Каракачански и Делиормански кон.

Техническото съхранение или достъпът са необходими за легитимната цел да се съхраняват предпочитания, които не са поискани от абоната или потребителя.

Откриха стадо бедстващи коне в Централния Балкан (снимки)

Племенни ядра от рисисти коне имаше в конезаводите „Стефан Караджа" и „Хан Аспарух", а днес са основно в някои частни племенни ферми в страната.

ПРИКЛЮЧВАНЕ НА ОБУЧЕНИЕТО До четири месеца от започване на обучението

В конна база “Тракиец” всеки желаещ може от отблизо да се запознае с тази порода.

Неза­висимо от по-масивното и по-дълго телосложение, общият външен вид - красива глава, добре поставена шия, къс гръб и поясница и високо поставена опашка, са характерни за Чис­токръвния арабски кон. Този тип Арабски кон е бил създаден за армията и селското стопанство като ездови и впрегатен кон. Днес типът Шагия е разпространен в много страни на Европа, като племенната работа се контролира и ръководи от Европейска асоциация на арабския кон тип Шагия.

Учебни предмети, които се изучават – Анатомия и физиология на животните, Основи на животновъдството, Фуражопроизводство, Говедовъдство и биволовъдство, Овцевъдство и козевъдство, Свиневъдство, Птицевъдство, Зайцевъдство, Пчеларство, Бубарство, Коневъдство и др.

В общ план тялото е закръглено, типично за англо-арабския тип коне, което Плевенският кон е унаследил (както и цвета) от Коневъдство Гидрана. Движенията са плавни, красиви, което подсилва красотата на конете. Въпреки универсалните си качества, ко­нете от тази порода се налагат повече като ездови, особено в класическите дисциплини на конния спорт.

създаване на технология и организация на работа отговаряща на тогавашните изисквания.

Коневъдството по нашите земи има хилядолетна история, която датира още от времето…

Този сайт използва „бисквитки“ с цел по-добро обслужване на своите посетители. Научете повече.

It looks like you were misusing this feature by going much too speedy. You’ve been quickly blocked from employing it.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “За Коневъдство”

Leave a Reply

Gravatar